Cesta hrdiny

lektor: Bret Stephenson

Pětidenní výcvik určený rodičům, učitelům, sociálním pracovníkům,
psychologům a všem těm, kteří se zajímají o dospívající a práci s nimi.

Cesta hrdiny je archetypální model zdravé změny a růstu, který lze použít napříč kulturami. Základem jsou originální iniciace a přechodové rituály. Cesta hrdiny je vzorcem, který komunity využívají při doprovázení dospívajících na cestě do dospělosti. Tento model lze využít také při léčbě a jako rámec pro programy a aktivity. Projdeme si celým procesem, který Bret využívá při své práci s dospívajícími. Následně budeme společně diskutovat nad tímto zážitkem. Zamyslíme se, jak ho můžeme přenést do své praxe a do rozvoje komunit.

Co nás čeká?

  • Hrdinská výprava.
  • Koncil.
  • Tvoření masek.
  • Řízené imaginace.
  • Posvátný oheň, štíty síly, hraní na bubny.
  • Vyprávění příběhů.
  • Učení se pozitivním přesvědčením a záměrům, pouštění negativních přesvědčení a postojů. 

 

"Hero's Journey pro mě byla poměrně zásadní a formující životní událostí. Všechno, co jsem s Bretem zažil, nějak hluboce korespondovalo s mými osobními vývojovými potřebami, ale taky s tím, co jako učitel žiju a řeším každý den ve svém povolání. Právě včera jsem se pro sebe a své kolegy snažil dát dohromady podrobnější schéma toho, co se mi díky Bretovi najednou rovná v hlavě a pomáhá mi :-). Řekl bych, že Bretovu knihu Co dělá z chlapců muže jsem znal dobře už před loňským setkáním, teprve teď ale vidím její hloubku - čtu ji dokola a objevuji víc a víc. Osobně Bret působí velmi civilně a 'neakademicky', zpětně mně ale dochází, že mi během během těch pár dní, které jsme měl příležitost s ním strávit, předal asi víc než hromada akademiků za celá studia (trpělivost, nadhled, klid a stoprocentní otevřenost si pro nás taky udržel každý den od rána dlouho do noci - nedali jsem mu klid ani při jídle...). Pochopil jsem, jak moc je vědomě 'na hrdinské cestě' sám Bret a pár dní po setkání s ním jsem se pokusil alespoň trochu shrnout, co mi vlastně předal, a nějak mu za to poděkovat. Moc hezky mi odpověděl a hned přidal pár poznámek, které mne zase postrčily a otevřely mi další světy (Bret jistě zase ani netuší, co zasel...). Díky některým lidem (Vláďa and co.) je tu už kolem Breta jakási komunita lidí, kolem kterých různě po republice vznikají další komunity lidí spřízněných náhledem na práci se sebou a s dospívajícími. Myslím, že Bret by měl radost, právě tohle dnes ostatně považuje za naprosto klíčové (community developement)! Tak nezbývá než doufat, že ho zase nějaké síly pohnou k 'návratu a přínosu komunitě' tady u nás..."

Jaroslav Novotnýučitel

2. - 7. říjen 2016, Do Nitra

začínáme v neděli večer, končíme v pátek v poledne

7 000,- Kč (studenti, učitelé a zaměstnanci neziskovek - sleva 30%)

přihlášení je závazné po uhrazení registračního poplatku (formulář níže), slevu započteme do faktury doplatku; v ceně jsou zahrnuty náklady na ubytování a stravu

chceme zachovat dynamiku, výcvik bude v angličtině